KASSI KAMMIMINE JA KÜÜNTE LÕIKUS

cat_comb

Isegi kassi kammimine võib olla tore mõlemale osapoolele kui kassi on selleks harjutatud. Lühema karvaga kass saab oma karva hooldusega ise hakkama, kuid neidki võib kammida selleks, et hoida toad karvavabamad. Pikakarvalised kassid jäävad oma kasuka hooldamisega hätta. Tagajärjeks võivad olla pusad, pulstikud ja määrdunud karv, mis kindlasti kassi ei rõõmusta.

Kassipojale tuleb õpetada, et kammimine on meeldiv ja tore tegevus. Iluprotseduurid on tegelikult kvaliteetaeg mõlemale. Mõnele kassile meeldib samal ajal lõua alt sügamine, teisele õrn peamassaaž, kolmandale hoopiski pikk pai. Kass saab soovitud tähelepanu ja ilusa kasuka ning omanik saab nautida oma karvase lemmiku seltskonda.
Kui me alustame kammimist, siis tuleks seda teha lühiaegselt, kas või mõned tõmbed korraga. Kindlasti peab teda kohe premeerima, ka siis kui kassi kannatus katkes. Preemiaks võib olla nii maius kui mäng.
Küüsi võib lõigata ainult tubasel kassil. Õuekassil on küüniseid vaja enda kaitseks ja puu otsa saamiseks ning neid ära lõigata ei tohi.
Kassi küünised kasvavad üpris kiiresti ja lühendada võib neid korra nädalas. Enamasti on küüntelõikuse eesmärgiks pehme mööbli säästmine, kuid vanemas eas, kui tervis ei lase kassil küüsi teritada, tuleb omanikul ise kassile maniküüri teha.
Alustada võib kassi käpa hoidmisega enda käes ja ainult ühe küüne lõikamisega korraga. Kui endas päris kindel ei ole, saab nõu küsida loomaarstilt.
Enamasti viib omaniku järjepidevus sihile ja kass hakkab hindama omaniku pingutusi tema eest hoolitsemisel.
Mõnusat ja pehmet karva!