UUDISED

Inhalatsiooni anesteesia

Jüri Loomakliinik soetas hiljuti aparatuuri, mis võimaldab väikeloomadele teha inhalatsiooni anesteesiat e. sissehingatavate gaasidega uinutamist. Inhalatsiooni abil on võimalik loom kiiresti uinutada ja peale protseduure ka kiiresti äratada. Inhalatsiooni anesteesia ajal on võimalik väga täpselt reguleerida, kui sügavalt on vaja loom anesteseerida. Lisaks on paremini aru saada ka looma tundlikus valule. Inhalatsiooni anesteesias on võimalik teostada ka pikemaid ja keerukamaid operatsioone. Enamuse kirurgilistest protseduuridest teemegi nüüd inhalatsiooni anesteesias, lihtsamad haavaõmblused ja -töötlused süstenarkoosis. Kogu narkoosi ajal on loom vastavalt monitooritud.


Vaktsineerimine eriolukorra ajal

Praeguses eriolukorras püüame inimestevahelisi kontakte hoida minimaalsena ja sellest tulenevalt on muutunud tavapärane vaktsineerimisskeem.

Kutsikate ja kassipoegade esmane vaktsineerimine viiakse läbi tavapäraselt, alustades 8-9 nädalaselt ja lõpetades 15-16 elunädal. Vaktsiin tehakse 3-4 nädalase vahega. Palume täpselt jälgida skeemi ja mitte hiljaks jääda kordusvaktsiinidega. Kui õige aeg mööda lasta, tuleb skeemiga otsast
alustada.
Täiskasvanud koertele tuleb üle aasta korrata marutaudi, katku, hepatiidi ja parvoviroosi vaktsiin.

Kuna nende haiguste kaitse kestab kauem kui 2 aastat, siis neid vaktsiine võib praegu edasi lükata. Passis on nad kirjas järgmiste tähistega: R-marutaud, D-koerte katk, H-nakkav hepatiit, P- parvoviroos.

Koerte leptospiroosivaktsiini kehtivusaega ületada ei või ja kordusvaktsiin tuleb kindlasti teha enne kui on passis olev „kehtiv kuni” kuupäev. Passis on tähis L-leptospiroos.
Täiskasvanud kasside vaktsiinid toimivad kauem kui 2 aastat ja neid võib praegu edasi lükata.


2019 kevadel osteti Leader programmi toetuse abil uus ultraheliseade Versana Premier Vet.

Ultraheliseadme soetamine laiendab diagnostikavõimalusi kardioloogia, gastro-enteroloogia ja onkoloogia valdkonnas ning tagab seeläbi efektiivsema ravi loomale. Ultraheli kontrolli all viiakse läbi mitmeid protseduure nagu erinevad punkteerimised nii ravi kui diagnostika eesmärgil. Seade osteti OÜ-st Hansa Medical.