KASS JA KEVADISED LILLED

Kassid on loomupäraselt uudishimulikud loomad, kes iga uut koju toodud asja uudistama lähevad.  Kassidele meeldib taimi uurida ja vahel neid ka maitsta. Kassid ei tea, millised taimed on neile mürgised.  Lõikelilledest on kindlasti ohutud roosid, päevalilled, gerberad, tsinniad ja lõvilõuad.  Seevastu on liiliad kassile eluohtlikult mürgised.  Enamik kevadlilli, tulbid, nartsissid, priimulad jt, on samuti kassile mürgised.

Teine mure on muidugi see, et vaasid ei taha püsti seista, kui kass asja lähemalt uurima läheb. Et vaas püsti püsiks saab tema põhja alla panna kahepoolse iminapa – vähem koristamist kõigil!

Potitaimedele tuleks valida võimalikult rasked ümbrispotid või panna nende põhja mõned toekamad kivid. Nii on kassil neid raskem kummuli saada.

Et kass saaks ikkagi taimi katsuda, saab talvel neile kasvama panna lemmikloomapoodides müüdavat kassimuru. Enamasti on seal odraivad või kerahein, mis tärkavad mõne päevaga.

Paljud taimed on kassi jaoks vastupandamatult veetlevad.  Võid oma kassile suveks  teha rõdunurka isikliku „kassiaia“ kus kasvavad harilik naistenõges, sidrunhein, Faasenii naistenõges (meeldib ka liblikatele!), piparmünt  ja kirsiks tordil palderjan. Nende taimede kuivatatud lehti saab peita kassi mänguasjade sisse, et meelitada kassi tegutsema.

Rohenäpud aitavad karvakäppi!