KASSIGA JALUTAMINE

soloplay_hero_jpeg

Kassi maailmapildi avardamiseks võib teda õue viia. Linnas on kassile omapead jalutamine väga ohtlik. Mõistlikuks jalutamiseks tuleb kassipoega varakult harjutama hakata. Kassiga jalutamiseks sobivad ainult traksid, mis ei tohi lõdvalt ümber olla, muidu võib kass neist  ette hoiatamata välja pugeda. Kaelarihm kassi kinni ei hoia, ehmatades tõmbab ta selle kergelt üle pea. Eksinud kass jõuab kiiremini koju tagasi, kui ta omanik on kiibi abil tuvastatav.

Esimese harjutusena tuleks kassipojale traksid selga panna toas olles, järk-järguliselt  seljasolemise aega pikendades. Teise harjutusena, kui kass on juba nõus traksides olema, peaks kassi meelitama endale järgnema kutsudes ja  andes maiuspala.

Kassil võtab uute olukordadega harjumine aega. Alguses ei tasu loota, et ta tunneks end muretult ja naudiks jalutuskäiku. Esimene jalutuskäik võibki piirduda ainult uksevahelt piilumisega. Kui olukord muutub juba tuttavaks ja kassi enesekindlus suureneb, saab hakata temaga koos ümbrust avastama. Liikumine on terviseks!